fbpx

Королівський спортивний клуб «Еспаньйол»

Королівський спортивний клуб «Еспаньйол»

Історія клубу та основні досягнення

Real Club Deportivo Espanyol de Barcelona — один із найстаріших футбольних клубів Іспанії, заснований 28 жовтня 1900 року студентами каталонського університету. Спочатку клуб мав назву «Sociedad Española de Footbal», проте через рік був перейменований на «Club Español de Fútbol». Гравці виходили на поле в яскраво-жовтих футболках, а колір шорт у кожного футболіста був різний. Радості команди не було меж, коли друзі клубу відкрили швейну фабрику і змогли постачати «Еспаньйолу» однакову жовту тканину для форми.

У 1910 клуб змінив назву на «Club Deportivo Español» й остаточно визначився зі своїми традиційними кольорами — синій і білий у смужку, на честь каталонського адмірала Рохер де Льюріа (Admiral Roger de Llúria), який захищав інтереси Каталонії в Середземномор’ї.

Свій перший успіх «Еспаньйол» відсвяткував уже в 1903 році, вигравши Чемпіонат Каталонії й Кубок Макая («Copa Macaya»).

Клуб має резервну команду «Еспаньйол Б», дванадцять футбольних команд, жіночу футбольну команду та футбольну академію.

У своєму послужному списку клуб має чотири кубкові титули: 1929, 1940, 2000 та 2006 рр., Крім того, двічі був фіналістом Кубка УЄФА.

Цікавим фактом є те, що стадіон RCD Espanyol у місті Корнелла-Ель-Прат є одним із найсучасніших футбольних стадіонів Європи місткістю до 40 000 осіб та за каталогізацією УЄФА має 4 зірки.