fbpx

Watford Football Club

Watford Football Club

ФК «Вотфорд» — англійський футбольний клуб з однойменного міста. Заснований у 1881 році Генрі Гроверендом під назвою «Вотфорд Роверс».

Команда спочатку складалася з гравців-аматорів, не мала свого стадіону і грала в різних місцях Уотфорда. Уперше клуб узяв участь у Кубку Англії в сезоні 1886/87, а вже в 1889 році команда святкувала перемогу в Кубку Хартфордшира. Команда стає футбольним підрозділом Спортивного клубу західного Хартфордшира в 1890 році та переїжджає на стадіон Кассіо Роад. Клуб перейменовується в  «Західний Хартфордшир» в 1893 році. Роверс приєднується до Південної ліги в 1896 році; футболісти починають отримувати заробітну плату за гру з 1897 року, тобто стають професійним клубом. «Західний Хартфордшир» об’єднався зі своїм місцевим конкурентом Уотфорд Сент Мері в 1898 році, об’єднана команда стала називатися «Уотфорд».

За весь час свого існування клуб зірок із неба не хапав. Винятком стали 1980-ті роки. У 1973 році президентом клубу став Елтон Джон. Тоді «шершні», як називають гравців «Уотфорда» за червоно-жовто-чорне забарвлення форми, увійшли до фіналу Кубка Англії і стали другими в чемпіонаті країни. Ключовим рішенням Елтона Джона виявилося призначення головним тренером Грема Тейлора. Майбутній наставник збірної Англії був ще молодим фахівцем, і робота в «Уотфорді» стала для нього бойовим хрещенням. Тейлор блискуче впорався з поставленим перед ним завданням, протягом п’яти років піднявши «шершнів» з глибин на найвищий щабель: після двох стартових турів чемпіонату Англії 1982/1983 вони очолили таблицю. І нехай «шершням» не вдалося завоювати титул чемпіонів Англії, їх друге місце було визнано приголомшливим досягненням. Наступного року команда дісталася до фіналу Кубка Англії, а в Кубку УЄФА — до стадії 1/8 фіналу.

На сьогодні Watford є впевненим середняком англійського футболу, який може дати бій грандам АПЛ.